• zecr
 • zecr1
 • zecr2
 • zecr3
 • zecr4
 • zecr5
 • zecr6
 • zecr
 • zecr1
 • zecr2
 • zecr3
 • zecr4
 • zecr5
 • zecr6

OKULARY ASSOS CRYSTAL

1350.00 zł

Okulary rowerowe, zapewniające wysoką wydajność ora ochronę. Produkowane w ekskluzywnym przedsięwzięciu w zakrecie inżynierii, pomiędzy Assos Centro Studio i Carl Zeiss Vision Sunlens.

ZEGHO NOIRE / ramka oprawki w kolorze czarnym

ZEGHO WERKSMANNSCHAFT / ramka oprawki w kolorze białym

ZEGHO AMPLIFY / ramka oprawki w kolorze czarnym

ZEGHO CRYSTAL /  ramka oprawki w kolorze transparentnym

Linia: ASSOS wysokiej wydajności ochrona oczu (eyeProtection).

ClimaRange: cały rok

Typ: eyeProtection

Modele:

zegho Werksmannschaft / biała ramka / czarne soczewki 

zegho Noire / czarna ramka / czarne soczewki

zegho Zwiększanie / czarna ramka / żółte soczewki 

zegho Kryształ / transparentne ramki / transparentne soczewki

AEPD: clickFace

Rozmiary: jeden rozmiar uniwersalny

Technologia: 3 materiały, 10 komponentów

Waga: 27,5 g - Superleggera

Ochrona UV: 100%

Wodoodporna: tak

Patent: Carl Zeiss Vision Sunlens V-Tronic

Certyfikowany: ASSOS Werksmannschaft

Czy świat potrzebuje więcej okularów? Prawdopodobnie nie. Ale my - jesteśmy zorientowani na rowerzystów zawodowych. Nasi inżynierowie produktu w Assos, czują, że obecnie ogólno dostępne okulary sportowe mogłyby być lepsze, aby spełnić specyficzne wymagania najtrudniejszych sportowych dyscyplin na świecie: np. jazda na rowerze.

METODA
ASSOS nie jest firmą produkującą okulary. Jesteśmy ciałem rowerowym R&D + laboratorium wyrafinowanym. W Assos rozumiemy rowerzystów i możemy skupić się wyłącznie na tym. Nie produkujemy elementów multi-sportowych, ani nie projektujemy naszych produktów pod kątem stosowania w innych dyscyplinach sportowych. I nigdy nie poddamy się pokusie zwiększenia sprzedaży poprzez rozszeżenia naszej uwagi. Nie chcemy by coś nas rozpraszało.
To jest to "wykluczamy wszystkie inne-przeznaczenia" podejście inżynieryjne, które stosowaliśmy gdy zaczęliśmy rozwijać projekt wysokiej wydajności eyeProtection cztery lata temu.

PROCEDURA ROZWÓJ
To było dla nas jasne, że musimy odkrywać nowe drogi i połączyć siły z najlepszymi w swojej branży, aby osiągnąć to, co zdecydowaliśmy się zrobić. Zegho to owoc połączonego wysiłku dziewięciu europejskich producentów specjalnych okularów, każdy z nich zapewnia indywidualnie zaprojektowany element, każdy wyprodukowany według ścisłych wytycznych jakości, a wszystko zaaranżowane przez Assos Centro Studio i jego dwóch dedykowanych inżynierów od okularów.

Proces produkcyjny
Produkcja tworzy odpady. Aby chronić zasoby Ziemi, musimy zakończyć wiek odpadów. Teoretycznie, najbardziej skutecznym sposobem, aby chronić nasz świat jest nic nie produkowanie. Ponieważ jest to niepraktyczne, wierzymy, że produkowanie mniejszych ilości, ale lepszej jakości, to dobra droga. Oznacza to, producenci muszą produkować mniej, ale lepszej jakości, a ich produkty muszą spełniać cel inny niż zarabianie pieniędzy. Tworząc coś trwałego zmniejsza się ilość powtarzania sprzedaży, ale także zmniejsza potrzebę pochłaniania zasobów. Zegho jest wysokiej jakości produktem, który został zaprojektowany do wykonywania swojej funkcji przez bardzo wiele lat. Zegho jest wytwarzany ręcznie na kontynencie, w stylu starego świata - od projektowania do montażu - za pomocą rzemieślników i know-how w połączeniu z najnowocześniejszą technologią. Produkcja jest ograniczona, to jest specjalny produkt który wymaga 22 etapów wytwarzania i fizycznego zaangażowania 37 ludzi. Kupuj mniej, kup lepiej.

ASSOS TV - Tunnel Vision
Tunnel Vision jest innowacyjną technologią ASSOS wyprodukowaną przez Carl Zeiss Vision. 1/3 część szkła jest jasna, a 2/3 o zmniejszonej przepuszczalności światła w górnej części. Pozwala to rowerzyście, na komfortową jazdę bez obawy, że jego świat będzie ciemny. Kąt 25 stopni jest wszystkim, co potrzebuje kolarz, aby cieszyć się jasnym, a jednocześnie chronionym widokiem do przodu, co pozwala kierowcy zachować jego okulary na swoim miejscu z rękami na kierownicy. Zadziwiająco proste i niezwykle funkcjonalne. Zegho zapewnia ochronę w każdym tego słowa znaczeniu. W świecie sportowym, tylko kilka wybranych firm może używać markowych soczewek Carl Zeiss Vision. I ASSOS jest jednym z nich.

Nie spolaryzowane soczewki. DLACZEGO?
Spolaryzowane soczewki są idealne - do połowów. Do jazdy na rowerze, nie są idealne.

Zegho został stworzony jako wysokiej wydajności specyficzne okulary rowerowe. Ich zadaniem jest dać doskonały, w pełni chroniony obraz 1: 1 podczas jazdy na rowerze. To, co widzisz jest tym, co tam jest. Brak filtrów, żadnych sztuczek, żadnych zniekształceń. To jest to, czego oczekujesz podczas jazdy na rowerze. Oto dlaczego: po pierwsze, wyobraź sobie, że łowisz ryby. Eliminacja odbić od powierzchni wody pozwala zobaczyć ryby i, być może, złapać coś dużego. Teraz wyobraź sobie, że jedziesz na rowerze, jesteś na szybkim zjeździe, padało, a słońce dopiero wyszło, ale droga jest jeszcze mokra. Jedziesz 70 km/h, przejeżdżając pod drzewami, droga jest zlepkiem słonecznych plam, wychodzisz z zakrętu patrząc przed siebie, przenosisz ciężar ciała, wybierasz drogę, przygotowujesz się do hamowania ... teraz chcesz wpaść w kałużę wody, która jest przed tobą, czy chcesz, zobaczyć odbicie w tej kałuży które cię ostrzeże o jej obecności?

Dokładnie!
Nie dla Soczewek fotochromatycznych. DLACZEGO?
Soczewki te to była przełomowa technologia, dzięki czemu jedna para okularów, wystarczała aby wykonać dobrze coś w różnych warunkach oświetleniowych, powoli przyciemniają się jak słońce wychodzi, rozjaśniają się w cieniu lasu, idealne na wycieczkę po okolicy. Ale nie są one właściwy wyborem dla rowerzystów. Ich reakcja na zmiany oświetlenia jest zbyt powolna.
Jazda na rowerze wymaga natychmiastowej reakcji na zmiany oświetlenia. Jazda w pełnym słońcu, wprowadzając krótkie, ciemne tunele, a następnie w pełnym słońcu ponownie - jesteś zmuszony usunąć ochronę oczu, spoglądasz nad lub pod nim, albo po prostu modlisz się aby w nic nie udeżyć.


Czy istnieje ochrona oczu na świecie, która może zapewnić bezpieczeństwo w tej sytuacji? Tak! Zegho, z technologią Tunnel View. Wymyślona przez Assos Werksmannschaft (patent) i na zamówienie przez Carl Zeiss Vision. Soczewki, Zegho TV są wyjątkowe. Przyciemnione górne dwie trzecie soczewki i wyraźna jedna trzecia, z ostrym przejściem między dwoma strefami. Zegho TV daje krystalicznie jasną wizję wystarczy niewielka zmiana konta głowy.
Oczywiście 100% ochrona przed promieniami UV, wiatrem, kurzem i innymi zanieczyszczeniami. WOW!

TAK 100% ochronę przed promieniowaniem UV. Dlaczego?
Znajdź najlepszą ochronę dla oczy dzięki szkłom Zeissa.
Wizja odgrywa kluczową rolę w naszym życiu, dostarczając nam 80% naszych wrażeń świata. Ale nasze oczy są to delikatne narządy, a nasz świat jest niebezpiecznym miejscem.
Światło słoneczne jest jednym z tych zagrożeń. Jest znaczącym źródłem UV, co stanowi bardzo realne zagrożenie dla naszego wzroku.
Soczewka oka młodego człowieka jest krystalicznie czysta. Z wiekiem, może pożółknąć, wpływając na wizję. Szeroko zakrojone badania potwierdziły, że długi czas ekspozycji na niebezpieczne promieniowanie UV Słońca jest przyczyną tego żółknięcia, a także inne problemy ze wzrokiem, w tym zaćmy, czerniaka i zwyrodnienie plamki żółtej. Problemy te mogą rozwijać się przez wiele lat, i bardzo często nie powodują bólu lub natychmiastowej utraty wzroku, ale szkodzą.
Wysokiej intensywności krótkoterminowa ekspozycja na promieniowanie UV jest również niebezpieczna, powodując oparzenia na powierzchni oka (jak oparzenia słoneczne na skórze), stan znany jako Ślepota śnieżna. Podczas gdy większość z nas wie, jak chronić skórę przed słońcem, wielu nie zdaje sobie sprawy jak promienie słoneczne mogą spowodować uszkodzenia naszych oczu. Co można zrobić?

OCHRONA
Ochrona przed wielu z tych wyniszczających chorób oczu można osiągnąć bez konieczności rezygnowania z normalnego widzenia, po prostu za pomocą wysokiej jakości szkieł przeciwsłonecznych. Napędzany przez innowacje i pasję do pielęgnacji oczu, Carl Zeiss Vision oferuje gamę wysoce skutecznych, wysokiej jakości soczewek premium przeciw działaniu słońca, które osiągają doskonałe parametry optyczne, wysoką czystość materiału  i wieloletnią trwałość.
Soczewki Zeissa absorbują UV-A i UV-B szkodliwego promieniowania (promieniowanie UV-C jest wchłaniane przez atmosferę). Jak dobrze, krztałt soczewek Zeiss stosowanych w Zegho zapewnia doskonałą ochronę przed odbitym światłem słonecznym, pozwalając oczom odpocząć i zapewnić ostrzejszy obraz.
ZEISS soczewki przeciwsłoneczne działają, aby chronić oczy i utrzymują zdrową wizję, zapewniając optymalną jakość i komfort.

PODSUMOWANIE
Zegho jest sprzętem eyeProtection stworzonym przez Assos Centro Studio i jego przyjaciół w Carl Zeiss Vision. Zegho czuje się inaczej niż inne okulary na swojej twarzy. Jażdżąc z Zegho, czujesz, że został zaprojektowane, aby być idealnym towarzyszem na rowerze. To jest to! Idź za głosem serca. Ride it to believe it!


 

 WYSYŁKA: 2-4 DNI ROBOCZYCH